Focení interiérů

 

koláž blog interiéry

V dnešní době fotografie prodává a není tomu jinak u fotografií interiérů. Kvalitní fotografie Vám pomůže získat nové zákazníky do vašeho podniku, je dobrá pro prezentaci práce architektů nebo designerů, ale stejně tak vám pomůže v prodeji nemovitosti.

V tomto článku jsem si připravil několik hlavních výhod a důvodů, proč byste měli přemýšlet o profesionálním nafocení vašich interiérů, ale také několik ukázkových fotografií, na kterých vám popíši hlavní rozdíly mezi kvalitní a běžnou fotkou, která je běžná např. v realitních nabídkách.

Svojí nabídku fotografování interiérů jsem připravil především pro majitele či provozovatele restaurací, kaváren, menších i větších obchodů, penzionů, hotelů a dalších firem, kde je třeba svým nejen budoucím zákazníkům představit své prostory. Rád bych spolupracoval s architekty a designery a také se zaměřuji na realitní kanceláře či majitele nemovitostí, které se chystají prodat a chtějí kvalitně představit budoucím kupcům svůj byt, dům či komerční objekt.

Hlavní výhody a důvody nafocení vašeho podniku, firmy a nemovitosti na prodej:

fotograf_tomas_rys_kladno_web_interiery-25

Připravil jsem si na ukázku pár fotografií, kde porovnávám stejné místnosti.

První fotka je vyfocena mobilním telefonem bez dodržování kompozičních pravidel (fotka typu namířím a něco vyfotím). Místnost na fotce je špatně natočená,  špatné jsou i přepaly v oblasti oken a stejně tak velmi tmavá místa v kuchyňském koutu.

fotograf_tomas_rys_kladno_blog_interier_ukazka-01

Druhá fotografie je vyfocená profesionálně. Porovnejte si oba úhly záběru a uvidíte, že na této fotografii je promyšlená kompozice, vyrovnané světla i stíny na celé fotce. Tato fotka vypadá mnohem lépe a budoucí zájemce o byt má mnohem lepší představu o samotném prostoru.

fotograf_tomas_rys_kladno_blog_interier_ukazka-02

Na této fotografii na první pohled upoutá celková neostrost snímku a na druhý pohled špatná kompozice. Jako případný zájemce nemám představu o celkové velikosti prostoru a vidím pouze vybavení bytu, které si stávající majitel pravděpodobně odstěhuje. Tento typ fotografie je velmi častý v realitních nabídkách, ikdyž je celkově o ničem.

fotograf_tomas_rys_kladno_blog_interier_ukazka-03

U této fotky na první pohled zaujme širokoúhlý záběr místnosti, kde je patrná velikost velikost prostoru a na fotce je vše pěkně ostré. Stejně tak jsou vyvážené světla i stíny.

fotograf_tomas_rys_kladno_blog_interier_ukazka-04

Na této fotce kromě špatného vyvážení světel a stínů, kdy je fotka celkově podexponovaná není ani dobrý výběr místa, kterého byla fotka pořízená a není zde patrné jak velký je celkově prostor kuchyně.

fotograf_tomas_rys_kladno_blog_interier_ukazka-05

Na porovnání s profesionálně vyfocenou fotografií. Všechny rozdíly jsou patrné a většinu z nich jsem popsal u předchozích fotek.

fotograf_tomas_rys_kladno_blog_interier_ukazka-06

Poslední fotka na ukázku je pořízená mobilem. Díky hlavnímu a největšímu zdroji světla od oken  automatika fotoaparátu rozhodla, že na fotce světla bude dost. Bohužel se rozhodla špatně a na fotce jsou opět velké přepaly u oken a celkově je fotka velmi tmavá. Kromě špatného podání barev je zde špatně i kompozice.

fotograf_tomas_rys_kladno_blog_interier_ukazka-07

Při focení interiérů se nespoléhám na automatiku svého fotoaparátu, ale pracuji v manuálním režimu kde mám vše pod kontrolu, od světel, jasů, stínů přes vyvážení bílé po hloubku ostrosti.

fotograf_tomas_rys_kladno_blog_interier_ukazka-08

Doufám, že Vás ukázkové fotografie přesvědčily a sami vidíte jak velký je rozdíl mezi amatérskou a profesionální fotografií interiéru. Budu rád, pokud si necháte svůj dům či byt na prodej a také prostory vaší firmy profesionálně vyfotografovat.

Budu se těšit na Vaše dotazy a objednávky focení.

Kontakt